All for Joomla All for Webmasters

Двајца млади донираат облека за матурска вечер на матуранти од социјално загрозени семејства

Двајца млади донираат облека за матурска вечер на матуранти од социјално загрозени семејства. Се работи за 21-годишниот  Димитар Аврамов од Неготино и една година помладата Михаела Димитријевска од Крива Паланка кои студираат во соседна Бугарија, програмирање и забен техничар.

 

-Се што сакаме, е да донесеме среќа за двајца матуранти, момче и девојче. Да се чувствуваат убаво на својата матурска вечер, со радост да ја прослават  и по тоа да ја паметат,  рече Аврамов за МИА.

 

Истовремено, сопственичка на козметичко студио од Неготино, донира шминкање и средување на нокти за две матурантки, кои самите не можат да си го дозволат тоа.  Аврамов вели дека интересот за донирање пред матурските вечери се зголемува и многумина други се заинтересирале за иницијативата на овој млад пар, па биле најавени и други донации од хумани луѓе.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.