All for Joomla All for Webmasters

Џафери се сретна со директорот на Центарот за безбедносна соработка РАКВИАК

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска се сретна со директорот на Центарот за безбедносна соработка РАКВИАК, генерал Јероним Базо.

 

Џафери се заложил за продлабочување на соработката со Регионалниот центар за контрола и верификација на вооружувањето, а се осврнал и на принципите за кои се залага РАКВИАК кои треба да ги почитуваме како членка на РАКВИАК.

 

Генералот Базо упатил благодарност за успешно реализираната конференција на Комисијата за одбрана и безбедност на Собранието на Северна Македонија и РАКВИАК, што се одржа минатата година во Скопје.

 

Од страна на Базо, како што се посочува во соопштението од Собранието на Северна Македонија, позитивно се оценети актуелните случувања во државава.

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.