ВМРО-ДПМНЕ ќе одбележи 29 години од основањето

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одбележи 29 години од формирањето на партијата.

 

Централната прослава е вечер во 19 часот, во Македонска Филхармонија, најавија од партијата.

 

На настанот обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.