Скопјанец крадел од едукативен центар во Струга

Дваесет и осумгодишен скопјанец заработил кривична пријава за тешка кражба од струшката полиција, соопшти денеска СВР Охрид.

 

Пријавениот И.Р. од Скопје на 4-ти јули годинава со употреба на физичка сила отворил прозорец од едукативен центар лоциран на улицата „Владо Малески“ во Струга.

 

Притоа тој одзел повеќе предмети со што се стекнал со противправна имотна корист од 30.000 денари. 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.