Сообраќајна несреќа пред граничнот премин Богородица

Сообраќајна несреќа во која учествувале повеќе возила се случи на еден километар пред граничниот премин Богородица на македонско-грчката граница, потврдија од СВР Струмица.

 

Според првичните информации има еден повреден, а на местото на несреќата полицијата врши увид.

 

Сообраќајот е пренасочен и се одвива по стариот пат од Гевгелија кон граничниот премин Богородица.

 

Повеќе информации за несреќата од СВР Струмица најавуваат за подоцна.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.