Пожар околу поранешна велешка „Порцеланка“

Во пожарната во Велес вечерва во 19:20 часот бил пријавен пожар кај поранешната фабрика „Порцеланка“.

 

Според првичните информации за МИА, од ТППЕ Велес гори трева и дрвца. Екипа пожарникари се уште е на терен и работи на гаснење на пожарот.

 

Тие засега не откриваат подетални информации за пожарот, за тоа колкава површина е зафатена и дали се во опасност просториите на фирмата која работи во поранешна „Порцеланка“.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.