Голем дел од Кичево денеска без струја

Од раните утрински часови се до 11:00 часот денеска голем дел од Општина Кичево беше без напојување со електрична енергија.

 

Без струја останати се селата од северо-западниот дел од општината: Зајас, Колари, Тајмиште, Мидинци, Горно и Долно Строгомиште, Трапчин Дол, Длапкин Дол, Грешница, Лешница, Бачишта, Кнежино, Осој, Раштани, Црвивци, Осломеј, Жубрино, Србица, Аранжел, Туин, Јагол, Стрелци, Гарани, Шутово, Премка, Папрадиште, Мамудовци, и Лазоровци.

 

Освен најавата, од ЕВН не даваат подетални информации за прекинот на електричната енергија.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.