Приведена Катица Јанева

Полицијата попладнево по налог ЈО ја приведе специјалната јавна обвинителка Катица Јанева.

 

Припадници на полицијата претходно извршија претрес во домот на Јанева во Скопје.

 

Според информации на МИА, наредната локација на која полицијата ќе врши претрес е канцеларија на Јанева во СЈО, по што ќе следи понатамошна судска постапка.

 

Јанева вчера беше на распит во Јавното обвинителство за организиран криминал за случајот „Рекет“.

 

Во 14 часот е закажана прес-конференција во ЈОРМ на државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, неговата заменичка Лилјана Спасовска и шефицата на Јавното обвинителство за организиран криминал, Вилма Русковска.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.