Германија ја заврши постапката за ратификација на протоколот за НАТО

Заменик-амбасадорот на Сојузна Република Германија во САД, вчера го предаде официјалниот документ за ратификација на протоколот за пристапот на Република Северна Македонија во НАТО.

 

– Со тоа, во Германија постапката за ратификација за пристапување на Северна Македонија во НАТО е завршена, стои во денешното соопштение од Германската амбасада во Скопје.

 

Германскиот Буденстаг го ратификуваше пртоколот за члеснтво во НАТо на 6 јуни годинава.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.