Пливачите се некаде на половина од Охридскиот маратон, нема откажувања, се очекува неизвесна трка до финишот

Учесниците на Охридскиот пливачки маратон моментално се наоѓаат некаде на половина од 25-километарската патека, во близина на селото Пештани.

 

Напред е издвоена група од десетина пливачи, но се уште е рано да се даваат какви било прогнози.

 

Темпото е добро, условите засега се одлични и се наговестува тесна и неизвесна трка.

 

Инаку, трасата води долж источното крајбрежје на Охридското Езеро што ја прави возбудлива и привлечна и за гледачите на плажите.

 

Според досегашниот тек на трката, првите пливачи на целта ќе пристигнат некаде после 17 часот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.