Приведено 17-годишно момче од Велес кое се обидело да изврши обљуба врз малолетничка

Приведен малолетник од Велес, кој вчера се обидел да изврши обљуба врз девојче, но не успеал. Случајот во полиција го пријавила, 36-годишна жена од велешко село, мајка на девојчето. Според нејзината изјава, вчера околу 13 часот во селото, 17-годишен малолетник се обидел да изврши обљуба врз нејзината малолетна ќерка, но не успеал.

 

Како што информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски, за  настанот бил  известен јавен обвинител и надлежните од  Центарот за социјални работи од Велес.

 

-Малолетникот е приведен и задржан по полициска станица. Се работи на расчистување на случајот, информира Додевски.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.