Прекини во сообраќајот кај Пресека поради минирање

Поради изведување градежни работи  утре на патниот правец Кичево – Охрид ќе има прекин во сообраќајот во траење од 10 до 15 минути во периодо од 11 до 14 часот.

 

На патниот правец А„ на делницата од Пресека – село Врбјани ќе се изведува минирање од страна на ГП Илинден од Струга.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.