Умерено облачно време со температура до 23 степени

Денеска, во утринските часови сè уште локално ќе има зголемена облачност, но преку денот облачноста ќе се намалува, информира УХМР.

 

Во попладневните часови ќе преовладува малку до умерено облачно време со умерен ветер од југоисточен правец.

 

Утринската температура ќе биде во интервал од 4 до 12, а дневната од 18 до 23 степени.

 

Во Скопје сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен ветер од југоисточен правец. Температурата од 8 до 23 степени.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.