Сончево време со температура до 29 степени

Времето денеска ќе биде сончево, во текот на денот релативно топло со слаб ветер од северен правец.

 

Минималната температура ќе се спушти меѓу -1 и 6, а максималната ќе достигне од 21 до 29 степени.

 

Во Скопје сончево и релативно топло, со температура до 26 степени, информира УХМР.

 

До вторник ќе се задржи сончево време. Промена на временската состојба ќе има од среда кога дневната температура позначително ќе опадне, облачноста ќе се зголеми и ќе има повремени врнежи од дожд.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.