Дали ќе ни се врати топлото време?

 Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност поголема на северозапад. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

 

Максималната температура ќе биде во интервал од 18 до 24 степени.

 

Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Максималната температура ќе достигне до 21 степени.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.