Сончево и студено со температури до 12 степени

Времето утрово е сончево, но студено со мала локална облачност.

 

Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Температура ќе биде во интервал од 6 до 12 степени.

 

Во Скопје сончево и студено со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер. Температурата ќе достигне 7 степени.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.