Сончево со температура до 19 степени

Преку ноќта беше претежно ведро, а изутринава е сончево со мала локална облачност. Појава на магла има во Демир Капија. Понекаде дува слаб променлив ветер.

Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со тенка облачност и со слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 14 до 19 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала облачност и со слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне до 16 степени.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.