Ветерот бутна дел од фасадата на МЕПСО

Ветрот синоќа откорна дел од фасадата на МЕПСО.

На социјалните мрежи утрово, градоначалникот на град Скопје, Петре Шилегов сподели фотографии со коментар дека проектот „Скопје 2014“ е небезбеден за животот на граѓаните.

„Освен што е криминален, кичерајски, болноумен и слично, проектот Скопје 2014 е и небезбеден за животите на луѓето.Зградата на АД МЕПСО“, напиша Шилегов.

Коментар и фотографии на „Фејсбук“ утрово сподели и градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ.

„Што да се прави со Скопје 2014 година?!?! Сам се руши.....А.Д.МЕПСО. Среќа нема повредени“, пишува Богдановиќ.

Новата фасада на МЕПСО чинеше 11 милиони евра.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.