Турски државјани со четири автобуси ја напуштија земјава

Некои од турските државјани, кои се наоѓаат во нашата земја, до турската амбасада аплицирале барање да се вратат во Турција.

„Имајќи ги предвид тековните услови и можности, од страна на Амбасадата им се дава помош на нашите државјани со цел да им се овозможи трансферот со автобус преку Бугарија кон Турција. На 1 и 3 април 2020 година нашите државјани со два автобуса остварија влез во Турција преку граничниот премин Капикуле, а на 8 април два автобуса се упатени кон Турција“, соопштија од турската амбасада.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.