Полицискиот час го прекршиле 46 лица

Во текот на изминатото деноноќие, на ниво на целата држава полицискиот час го прекршиле 46 лица, при што приведени се 41, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Според податоците на МВР, во однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 113 прекршоци.

Во последните 24 часа на 85 лица им се издадени решенија за изолација, а 18 лица потпишале изјави за самоизолација.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и не се евидентирани прекршувања на мерките.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.