Приведени 28 лица поради непочитување на полицискиот час

Во текот на изминатото деноноќие на 48 лица им се издадени решенија за изолација, а 17 лица потпишале изјави за самоизолација, информираат од МВР.

 

Од страна на полициски службеници извршени биле контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што не се евидентирани прекршувања на мерките.

 

Во текот на изминатите 24 часа, на ниво на целата држава, полицискиот час го прекршиле 52 лица, при што приведени се 28, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

 

По однос на мерката за носење лична заштита на лице, полицијата регистрирала 205 прекршоци.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.