На Џафери му треба одмор, делегацијата во Крушево ќе ја предводи Мисовски

Делегацијата на Собранието по повод одбележувањето на националниот празник 2 Август - Денот на Републиката, на Мечкин камен, Крушево, ќе ја предводи потпретседателот на Собранието, Горан Мисовски.

Од Собранието информираат дека претседателот на Законодавниот дом, Талат Џафери, е во добра здравствена состојба, но по препорака на лекарите неопходен му е дополнителен одмор и мирување.

Тој минатата недела беше хоспитализиран на Инфективната клиника.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.