Студено време со ветeр и услови за снег

Преку ден времето ќе биде претежно облачно и ќе дува засилен северен ветер најизразен долж Повардарието и на поголемите височини. Во западните делови и на север на планините ќе има услови за појава на краткотраен снег, а понекаде во овие региони во долините е можен слаб дожд.

Дневната температура ќе биде во интервал од 5 до 12 степени.

Во Скопје ќе биде претежно облачно и ќе дува умерен до засилен северен ветер. Дневната температура ќе достигне 8 степени.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.