Ангелов: Заврши времето кога безгрижно си кршев ќерамиди со глава

Стојанче Ангелов кој од синоќа раководи со Главниот Штаб за управување со кризната состојба во земјата, на социјалните мрежи напиша дека завршило времето кога безгрижно си кршел керамиди со глава.

„Почитувани ФБ пријатели! Заврши времето кога безмалку безгрижно си кршев ќерамиди со глава. Од синоќа раководам со Главниот Штаб за управување со кризната состојба предизвикана од Ковид 19“, напиша Ангелов, кого неодамна владата го постави за директор на Центарот за управување со кризи (ЦУК).

Почитувани ФБ пријатели!

Заврши времето кога безмалку безгрижно си кршев ќерамиди со глава.

Од синоќа раководам со...

Posted by Стојанче Ангелов on Saturday, November 21, 2020

Ангелов ги повика граѓаните заради поуспешна работа на Главниот Штаб, своите конструктивни идеи, забелешки, совети и критики да ги напишат на ФБ страната на Центарот за управување со кризи.

Денеска на седница на Кризниот штаб треба да се разгледа Нацрт-акцискиот план за борба против пандемијата што го изготвува Центарот за управување со кризи (ЦУК).

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.