Претрес на автомобилот на oбезбедувањето на Мијалков, запленети „ајфони“ и документи

По повеќе од три часа на распит, полицијата направи и претрес во возилото „пасат“, кое неофицијално припаѓа на обезбедувањето на Сашо Мијалков.

Полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода целосно го проверија возилото на обезбедувачите.

Од возилото се запленети телефони „aјфон“, актовки со документи, торби, кои се внесени во станицата. Не е познато кому му припаѓаат овие предмети.

Лицата што го обезбедуваа Мијалков се на распит бидејќи нивниот шеф избега и по него е распишана потерница. Освен обезбедувањето, во станицата се и неговата сопруга Александра Мијалкова, како и син му Јордан Мијалков. Непознато е што се случува во станицата и дали полицајците извлекле информации за локацијата на Сашо Мијалков. Распитот засега му е завршен само на Влатко Мијалков, брат на избеганиот Сашо.

За Мијалков е распишана и меѓународна потерница поради сомневање дека тој не е во државата.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.