Мијалков се појави во Обвинителството, тврди дека бил во изолација

Ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, по два дена, попладнево сам се појави во Обвинителството за организиран криминал во Скопје за да го земе решението за куќен притвор.

Во изјава за „24 вести“ тој рече дека бил во изолација и дека не знаел оти е распишана потерница по него бидејќи имал температура 40 степени.

Мијалков им се извини на јавноста, на Владата и на министрите за непријатностите што ги создал.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.