Полицискиот час го прекршиле 36 лица

Синоќа 36 лица не ја почитувале забраната за движење, соопшти МВР.

Во однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 434 прекршоци во изминатото деноноќие.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за спречување на ширењето на Ковид 19.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.