Затворен локал во Тетовско - работел и покрај забраната, а 13 девојки ги забавувале гостите

Полицијата синоќа во 23:45 часот извршила контрола во локал во селото Желино, Тетовско, кој работел спротивно на прописите на Владата донесени за угостителските објекти во време на епидемија.

Во објектот биле затекнати 19 гости и 13 девојки кои ги забавувале. Од девојките, осум биле државјанки на Република Албанија и пет македонски државјанки.

„Сопственикот З.С. и 13-те женски лица биле приведени, а по целосно документирање на случајот против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави“, велат од МВР.

Објектот бил затворен од Државниот пазарен инспекторат.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.