Мицкоски: Колку пониско удира власта, ние повисоко се креваме

Не сакам да коментирам луѓе што се заглавени во едно политичко мочуриште, тоа е очекувано од структурата што е во заминување. Тие нека продолжат да удираат ниско, колку пониско тие удираат, ние толку повисоко ќе се креваме, рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговарајќи на новинарско прашање во однос на црната кампања од страна на СДСМ, односно обвинувањата за бугарско државјанство на Арсовска.

Мицкоски посочи дека нема ниту едно поле каде што може да се издвои еден успех од страна на владата на СДСМ и ДУИ потенцирајќи дека додека тие се заглавени во минатото, продолжуваат да тонат во политичкото мочуриште.

„Јас не очекувам, повторно ќе кажам, нешто поинакво од Зоран Заев, СДСМ или ДУИ. Фактот е дека Владата на СДСМ и ДУИ ја направи Македонија најкриминална и најкорумпирана држава во Европа. Факт е дека Владата на СДСМ и ДУИ направи Македонија да биде трета во светот според смртноста од ковид-пандемијата и наместо да бараат вакцини за да се имунизира населението, тие одеа, бараа и трчаа по провизии. Факт е дека Владата на СДСМ и ДУИ практично ја турна на дното Македонија според економијата во регионот, па и во Европа. Факт е дека е презадолжена, факт е дека единствено што направија е распродажбата на националниот идентитет, факт е дека во образованието и реформите што ги спроведоа немаме ниту еден универзитет во првите 100 на Шангајската листа и уште многу, многу порази што ги направија“, додаде тој.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.