Бугарските медиуми ја расветлија мистеријата за осмиот патник со арапско потекло

Шади Науф ал Салех, мистериозното лице со арапско потекло кое се најде на списокот со преживеани од автобуската несреќа што го достави софиската болница, во изјава за бугарските медиуми, кажал дека тој нема ништо со трагичната несреќа, односно дека воопшто не бил патник во автобусот на „Беса транс“, туку само пациент во болницата.

Имено, за Бугарската национална телевизија Салех потврдил дека тој е бугарски државјанин, а во саботата бил примен на трауматолошкиот оддел на болницата „Пирогов“ поради скршеница на раката.

 

 

По сè изгледа дека во клиниката по грешка го внеле во списокот со повредени во несреќата на автопатот „Струма“. Инаку, Салех веќе е отпуштен од болница.

Претходно, забуната со името на Салех на болничкиот список за преживеани предизвика многу шпекулации за тоа кој е мистериозниот осми патник кој ја преживеал несреќата.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.