(Видео) Мицкоски: Им посакувам на вевчанци успешни карневалски денови

Хриситијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, по повод традиционалниот вевчански карневал, денеска беше во посета на Вевчани.

Како што истакна тој оваа посета ќе ја искористи да поразговара со граѓаните околу актуелната состојба како живеат, каков е животот, со кои проблеми се соочуваат.

 

 

Тој додаде дека ќе има можност да разговара и со луѓето од локалната самоуправа, со градоначалникот кој што е нов и е од редовите на ВМРО-ДПМНЕ.

Мицкоски додаде дека овие посети покрај тоа што имаат забавен карактер треба да имаат и работен дел, затоа што она кое што нас како народна партија не интересира тоа е што мисли народот, како живее народот, каде можеме ние да помогнеме и кои се проектите кои што од нас народот ги очекува не само како локална самоуправа туку како и идна централна власт.

Тој истакна дека очекува да преовлада весел дух и им посака на вевчанци успешен карневал и успешни карневалски денови.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.