(Видео) Тешка сообраќајна несреќа кај Нови Сад - загина Хрват, а две жени и две деца од Македонија се тешко повредени

Во тешка сообраќајна несреќа што се случи денеска во Србија кај Нови Сад, загина 56-годишен Хрват, кој управувал со возило со македонски таблички. Во несреќата повредени се и четири лица, кои биле во истото возило. Се работи за македонски државјани, меѓу кои имало и деца.

Како што пишуваат српските медиуми, хрватски државјанин загинал на лице место при сообраќајна несреќа, додека неговите сопатници, две жени и две деца, сите македонски државјани, се пренесени во новосадскиот Ургентен центар. Како што пренесува „Блиц“, лекарите се борат за животот на повреденото седумгодишно девојче и за една жена.

„ Лекарските екипи можеа само да констатираат смрт на постар маж кој починал на лице место додека постара жена во несвест била пренесена во Ургентниот центар на Клиничкиот центар Војводина на реанимација заедно со уште една 32-годишна жена која била при свест. Во незгодата повредени се 7-годишно девојче и 10-годишно момче“- велат во Заводот за итна медицинска помош.

Како што објави „Блиц“, несреќата се случила денеска околу 11.50 часот на автопатот Е-75 Белград – Нови Сад, кога автомобил „пежо“ со македонски регистарски ознаки, во кој од засега непознати причини излетал од патот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.