СДСМ: Мицкоски ќе ги изгуби изборите во 2024 година

Парламентарните избори ќе се одржат во 2024 година и на тие избори Мицкоски ќе загуби, велат од СДСМ.

„ Очајните постапки на Мицкоски и неговите изјави се лажни и единствено му служат за внатрешна употреба во ВМРО-ДПМНЕ. Таква е и последната изјава дека ќе освоел 61 пратеник, слична на изјавите на Никола Груевски. Редовни избори во 2024 година е она што го плаши Христијан Мицкоски. Знае дека го чека пораз. Што сака Мицкоски да сокрие?

Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ се големо разочарување за граѓаните, за шест месеци не сработеа ништо, немаат ниту еден свој реализиран проект, тоа се најслабите градоначалници досега. Мицкоски не успева да го одбрани криминалот на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, следува одговорност за сите криминалии. Не успева да го блокира Собранието, неговите деструкции се поразени“ се наведува во соопштението на владејачката партија.

Оттаму додаваат дека во ВМРО-ДПМНЕ постои незадоволство од како што велат лагите и неспособноста на лидерот, кој пак сакал да купи уште некој месец за да прикаже дека нешто работи.

„ Менаџирењето на Владата предводена од СДСМ со најголемата економска и енергетска криза по Втората светка војна дава успешен резултат, се штити стандардот на граѓаните.

Граѓаните го читаат Мицкоски како Буквар и знаат дека не вреди да се закочи, да се блокира и да и се наштети на државата само за тој да си ја задржи својата фотелја во белиот дворец. Тоа го знаат и внатре во ВМРО-ДПМНЕ“ додаваат од СДСМ.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.