All for Joomla All for Webmasters

Жена од Косово се удавила во Треска во Сара

Триесет и едногодишна жена од Косово вчера се удавила во реката Треска во Сарај. Како што соопшти МВР, се работи за М.Ц. од Приштина која била на гости кај сестра и во Скопје.

Двете сестри шетале покрај Треска, а несреќниот настан се случил кога  М.Ц се лизнала и паднала во водата.

Граѓанин вчера во 16:55 часот телефонски пријавил во Единицата за информации и команда-Скопје дека во водите на Треска во Сарај, во непосредна близина на угостителски објект, забележал женско лице како се дави и бара помош.

- Од страна на граѓани жената била извадена на брегот и, според пријавата на граѓанинот, се уште давала знаци на живот. Но, кога пристигнала Итна медицинска помош, доктор констатирал смрт, соопшти МВР.

Јавен обвинител и екипа од СВР-Скопје извршиле увид, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатата е предадено за обдукција во Институтот за судска медицина.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.