All for Joomla All for Webmasters

ЕВН ќе го одбележи денот на раѓањето на Никола Тесла

ЕВН Македонија денеска ќе го одбележи денот на раѓањето на научникот и пронаоѓач Никола Тесла.

 

Денот ќе се прослави во првиот изложбен центар за електрична енегија „Матка“ со над 150 деца од различни возрасти, кои претходно се пријавија за учество.

Тие ќе бидат дел од креативни и интерактивни работилници, предавања и научни експерименти и подобро ќе се запознаат со животот и делото на Никола Тесла.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.