(ВИДЕО) HBO објави сцена од новата сезона на „Игра на тронови“

Продукциската куќа HBO објави сцена од новата сезона од серијата „Игра на тронови“, на три месеци пред премиерата.

 

Иако видеото трае само неколку секунди, тоа на обожавателите им открива многу. На него, Денерис Таргеријан им приоѓа на Санса Старк и Џон Сноу, при што на Санса ѝ вели дека Винтерфол (земјата на Старк) е повторно нивна.

 

Содржината на последната, осма сезона се чува во најголема тајност. 

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.