All for Joomla All for Webmasters

ЦЕЛУЛИТОТ проблем на секоја жена! Еве како да го отстраните

Еден од најголемите проблеми со кои речиси секоја жена се соочува е, секако, целулит.

 

Колку што им пречи на жените, исто толку им пречи и на нивните партнери (барем на оние што се осмелиле да го признаат тоа) бидејќи, колку повеќе има целулит, толку  понепривлечно изгледа.

 

Претходно, целулитот беше симбол на богатството, бидејќи беше јасен показател дека жената ужива добра храна и не мора ништо да стори. Денес, еден од главните непријатели е знак за лош животен стил, недостаток на физичка активност и негрижа.

 

Помеѓу 85 и 98 проценти од жените го имаат овој проблем и на овој начин можете да се ослободите од него за само две недели! Потребно е да почнете да вежбате, тоа ќе ви помогне да ги стегнете вашите мускули, но исто така и да го намалите обемот на бутовите и задникот.

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.