Девојче од село Бардовце се удавило во семеен базен

Осумгодишно девојче од скопското село Бардовци доцна синоќа се удавило во базен од семејната куќа.

 

Како што соопшти МВР, несреќата се случила околу 21:15 часот по што девојчето, веќе починато, било однесено во комплексот клиники „Мајка Тереза’’ иако претходно Итна медицинска помош извршила реанимација.

 

Смртта ја констатирал лекар, а по наредба на јавен обвинител, телото е предадено на обдукција.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.