Шест лица во Тетовско приведени поради дрога

Полицајци од Тетово нашле кокаин кај три лица, а притоа едниот од нив се обидел да ја фрли дрогата и нападнал еден од службениците. Настанот се случил синоќа околу 21 часот на улицата „Димо Гавровски-Кара“ во Тетово.

 

– Од слобода се лишени Е.Н. (32) и К.Б. (30), двајцата од тетовското село Порој и С.Ч. (21) од Република Албанија. Притоа, 32-годишникот од Порој се обидел да го фрли кокаинот, а потоа и нападнал еден полициски службеник. Тројцата се задржани во Полициската станица Тетово и ќе следува соодветен поднесок, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски.

 

Неколку часа подоцна, поточно дваесетина минути по полноќ, во тетовското село Горно Палчиште, полициски службеници на СВР Тетово запреле патничко моторно возило „Шкода Фабиа“ со тетовски регистарски таблици, управувано од 29-годишниот тетовец Л.М, а во кое се наоѓале и А.Ј.(33) од Голема Речица и Б.Џ. (28) од Тетово.

 

Откако е извршен преглед врз нив и на возилото пронајдена е марихуана, тројцата се лишени од слобода и се задржани во Полициската станица Тетово за расчистување на случајот.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.