Алигатори шетаат по улиците на Флорида

Познато е дека алигаторите можат да се најдат практично насекаде на Флорида. Но, сега, овие предаторски влекачи ги презедоа градовите во државата, според информациите по социјалните мрежи.

 

Видеата што кружеа на социјалните мрежи ги шокираа жителите на Флорида.

Роџер Лејт Јуниор со седиште во Сент Луис снимал огромен влекач во вир што се формирал на патот за време на поројните дождови минатиот четврток. Друг алигатор, веројатно инспириран од акцијата „Бура зона 51“, се префрлил преку градската ограда. Видеото на Фејсбук предизвика вистински хаос, а многу корисници споделија дека до сега немале идеја и сознанија дека овие влекачи „може да се искачат“. На фотографијата се гледа како алигаторот успева да „премине“ преку оградата многу поедноставно и од човек.

 

 Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.