Гром удрил во приватниот авион на „Сакраменто кингс“

Приватниот авион на „Сакраменто Кингс“ кој летал од Индија за Англија го удрил гром при слетувањето на аеродромот во Лондон, пренесува ЕСПН.

 

Во авионот биле Владе Дивац, Пеџа Стојаковиќ и останати членови од управата на кошаркарскиот клуб, како и претставници на медиумите.

 

Scary moment as Kings private jet hit by lighting before landing for layover in England in return home from India trip. Don’t worry @drake fans, it wasn’t the rapper’s plane the players and coaching staff is using. Actually plane @bgoodvlade, @Vivek and remaining staff & media on

 

— Marc J. Spears (@MarcJSpearsESPN) October 6, 2019

 

За среќа, никој не е повреден, а авионот слетал без проблеми.

 

Во авионот не биле членовите на стручниот штаб како и кошаркарите, меѓу кои српските играчи Игор Кокошков, Богдан Богдановиќ и Немања Бјелица, кои патувале со авионот на раперот Дрејк.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.