All for Joomla All for Webmasters

Реализирани голем број проекти во општина Петровец

Борче Митевски

Реализирани се сите предизборни ветувања, а и голем дел кои не беа во изборната програма за изминатиот четиригодишен мандат, вака градоначалникот на о. Петровец, Борче Митевски го започна отчетот за сработеното во периодот 2013- 2017 година.


Меѓу позначајните проекти Митевски ги издвои изградбата на водоводната мрежа во Средно Коњари, и канализационата мрежа во Катланово.

 

Покрај значителното подобрување на патната инфраструктура, општината посветила големо внимание и на квалитетот на образованието, при што реализирани се голем број капитални проекти, меѓу кои и изградбата нова училишна зграда за училиштето Кочо рацин.

 


Општина Петровец континуирано овозможува влез на странски и домашни компании во индустриската зона Ќојлија, со што се очекува невработесноста во општината, како и во соседните општини на падне на рекордно ниско ниво, потенцираше Митевски.

 

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.