All for Joomla All for Webmasters

Хуманитарен турнир во Петровец за помош на Борче Јовановски

Хуманитарен турнир во одбојка

Општина Петровец организираше хуманитарен турнир во одбојка и собраните средства ќе ги донира на 16 годишниот Борче Јовановски кој боледува од ретка генетска болест и мора да замина на операција во странство.

 

Викендов во Општина Петровец беше организиран хуманитарен турнир во одбојка. Средствата собрани од турнирот во одбојка кој се одржа во спортската сала ,,Кочо Рацин,, ќе бидат донирани на Борче Јовановски кој има 16 години и боледува од ретска генетска болест ,,Бета Таласемија,,. Тој итно мора да оди на операција во странство за да се изврши трансплантација на коскена срцевина. За оваа операција се потребни финансиски сретства кои неговото семејство не е во можност да ги обезбеди, па хуманите граѓани можат да ја покажат својата хуманост и да помогнат да се соберат потребните средства.

 

Со еден повик на телефонскиоте броеви 070/143-103 за Т-Мобиле и 143-473 без префикс за Вип Оне ќе донирате 100 ден. од еден повик кои за семејството на Борче ќе значат многу или пак на Жиро сметка: 300001000024834

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.