All for Joomla All for Webmasters

Поделени пакетчиња за децата од градинката во о. Петровец

Oпштина Петровец

По повод новогодишните и божиќните празници како и секоја година, така и ова градоначалникот на општина Петровец, Борче Митевски заедно со невладиното здружение "Самаријанска торба" им поделија 150 новогодишни и божиќни пакетчиња на дечињата од детската градинка Авионче од Петровец. Омилениот лик кај децата кои со нетрпение го дочекаа им донесе и чоколади.


Хуманитарното здружение Семаријанска торба веќе 20 години поделува божиќни пакетчиња во Р. Македонија. Пакетчињата се подготвени од други дечиња од Англија кои ги подготвуваат со голема љубов.


Благодарност упати и директорката на детската градинка Анета Петрушевска, што и оваа година дечињата добија пакетчиња и не беа заборавени од градоначалникот на општината.


Градоначалникот на општината додаде дека општина Петровец и понатаму ќе ја продолжи грижата за најмалите и поддршка на детската градинка.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.