All for Joomla All for Webmasters

Општина Петровец одбележа 10 години од хеликоптерската несреќа кај катлановско Блаце

Општина Петровец

Општина Петровец беше дел од одбележувањето на 10 години од хеликоптерската несреќа кај катлановско Блаце во која загинаа 11 припадници на воздухопловната бригада на АРМ, кои се враќаа од мировната мисија АЛТЕА во Босна и Херцеговина.

 

Со положување цвеќе на спомен-обележјата кај катлановско Блаце, беа одбележани десет години од хеликоптерската несреќа во која загинаа 11 припадници на воздухопловната бригада на АРМ, кои се враќаа од мировната мисија АЛТЕА во Босна и Херцеговина. Општина Петровец секоја година им оддава почит на загинатите во оваа хеликоптерска несреќа, па така и оваа година делегација од Општина Петровец предводена од градоначалникот Борче Митевски положи цвеќе пред споменикот на загинатите мировници.

   

Забрането е превземање или копирање на авторски содржини (текстови,фотографии,видеа) без претходна писмена согласнот од МТМ ТВ. Доколку сметате дека вашето авторско право е повредено, ве молиме контактирајте не на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
       

© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.