All for Joomla All for Webmasters

Кражба во маркет во Петровец

Вчера, вработена во маркет во с. Петровец, скопско, пријавила дека претходниот ден во 18:45 часот забележала непознато лице како од касата и одзема 14.000 денари.

Откако ја предупредила да ги врати парите, истата ја турнала со раце, вратила 4.000 денари и со возило кое ја чекало пред маркетот го напуштила местото на настанот одземајќи ги останатите 10.000 денари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.