Санирани 5 километри полски патишта во Општина Петровец

Општина Петровец започна со активности за порамнување на полските патишта во атарот на населено место Огњанци.

 

Голем дел од полските патишта беа ископани, а на некои места воопшто непроодни за земјоделската механизација.

 

- По барање на жителите на ова населено место општината им излезе во пресрет на нивните барања и расчисти и санираше околу 5 км од полските патишта, информираат од Општина Петровец.

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.