All for Joomla All for Webmasters

(ВИДЕО) ИНТЕРВЈУ СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОПШТИНА ПЕТРОВЕЦ БОРЧЕ МИТЕВСКИ

Општина Петровец стана лидер во Македонија по бројот на домашни и странски инвеститори.

 

Каква е состојбата во индустриските зони, колку инвестиции се реализирани, дали се чувствува бенефит од инвестициите и кои се другите проекти на кои работеше и ќе работи општината гледајте во интервјуто на градоначалникот на Општина Петровец, Борче Митевски за Прва Скопска:

 

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© 2017 MTM ТВ Дооел - Скопје. Изработка и хостинг: Делта Софт ЛТД - Гевгелија. Сите права се заштитени.