(ВИДЕО) ИНТЕРВЈУ со градоначалникот на Општина Петровец Борче Митевски

Општина Петровец преку ИПАРД програмата аплицираше со проект за одводна канализациона мрежа за улиците со број 18, 20 и крак на улица 1 во населено место Петровец. 

 


Висината на финансиските сретства се во износ од 19.500.000,00 денари, а проектот ќе се реализира преку Агенцијата за поддршка на земјоделството и рурален развој.


Целокупната постапка на распишување на тендер и избор на оператор кој ќе ги изведува градежните работи изнесува четириесет дена, што значи кон почетокот на месец август ќе се започне со изведба на градежните работи.

 

Повеќе информации околу градежните работи кои следуваат во наредниот период во Општина Петровец, во интервјуто со градоначалникот Борче Митевски.

 

 

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.