ЧИСТЕЊЕ НА ОДВОДНИТЕ КАНАЛИ ВО ОПШТИНА ПЕТРОВЕЦ

РАБОТНО ЛЕТО ВО ОПШТИНА ПЕТРОВЕЦ

 

СЕ ЧИСТАТ ОДВОДНИТЕ КАНАЛИ ВО ОПШТИНАТА 

СО ШТО СЕ ОВОЗМОЖУВА НОРМАЛЕН ПРОТОК НА

КАНАЛИЗАЦИОНАТА МРЕЖА.

 

РАБОТИТЕ ГИ ИЗВЕДУВА АД ВОДОСТОПАНСТВО

А ДОСЕГА СЕ ИСЧИСТЕНИ НАД 7000 МЕТРИ 

КАНАЛСКА МРЕЖА.

 

 

Забрането копирање на авторска содржина без претходна писмена потврда од МТМ ТВ ДООЕЛ. Доколку сметате дека вашето авторско право е прекршено ве молиме да не контактирате на info@mtm.mkМожеби ќе ве интересира:

Сите статии објавени на МТМ.мк се во согласност со ИАБ етичкиот кодекс


© MTM ТВ Дооел - Скопје. Сите права се заштитени.